Շանթ Հարությունյանը կալանավորվել է 11/08/2013   19:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 5-ի դեպքերի գործով ձերբակալվածներից ևս 6 անձի՝ Շանթ Հարությունյանի, Հայկ Հարությունյանի, Դավիթ Մկրտչյանի, Տիգրան Պետրոսյանի, Ալեք Պողոսյանի, Սևակ Մնացականյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ինչպես տեղեկացնում է Ոստիկանության պաշտոնական կայքէջը, Շանթ Հարությունյանին, Հայկ Հարությունյանին, Դավիթ Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ Իշխանության ներկայացուցիչների նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելը, իսկ Տիգրան Պետրոսյանին, Ալեք Պողոսյանին ու Սևակ Մնացականյանին՝ նույն հոդվածի առաջին մասով՝ Իշխանության ներկայացուցիչների նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելը:
Աելի վաղ ձերբակալվածներից ութ հոգու՝ Ավետիս Ավետիսյանի, Լիպարիտ Պետրոսյանի, Արմեն Հովհաննիսյանի, Վարդան Վարդանյանի, Միսակ Առաքելյանի, Ալբերտ Մարգարյանի, Անուշավան Գրիգորյանի և Մկրտիչ Հովհաննիսյանի նկատմամբ մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և նրանց նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը:
Ձերբակալվածներից   ևս   6-ը՝  Աշոտ Տերտերյանը, Մանուկ  Հովիկյանը, Արման Մխիթարյանը, Մխիթար  Մխիթարյանը, Հովհաննես  Ղազարյանը, Վահե  Մկրտչյանը  ազատ են արձակվել:
Հիշեցնենք, որ  նոյեմբերի 5-ին ոստիկանություն բերման էր ենթարկվել 38 անձ, որոնցից 20-ը ձերբակալվել էին:
ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում նախաքննությունը շարունակվում է:

“Революционер” Шант Арутюнян взят под стражу по обвинению в применении насилия к представителю власти 11/08/2013   20:41  |  Актуальная тема
По делу об инциденте, имевшем место 5 ноября, в отношении еще 6 фигурантов: Шанта Арутюняна, Айка Арутюняна, Давида Мкртчяна, Тиграна Петросяна, Алека Погосяна, Севака Мнацаканяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Как сообщает официальный сайт Полиции Армении, Шанту Арутюняну, Айку Арутюняну, Давиду Мкртчяну предъявлено обвинение по ч. 2 ст. 316 Уголовного кодекса Армении(“применение опасного для жизни и здоровья насилия в отношении представителя власти”),а Тиграну Петросяну, Алеку Погосяну и Севаку Мнацаканяну по ч. 1 той же статьи(“применение неопасного для жизни и здоровья насилия в отношении представителя власти”).
Ранее в отношении 8 фигурантов дела об инциденте “5 ноября”: Аветиса Аветисяна, Липарита Петросяна, Армена Ованнисяна, Вардана Варданяна, Мисака Аракеляна, Альберта Маркаряна, Анушавана Григоряна и Мкртыча Ованнисяна была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Им было предъявлено обвинение по ч. 2 ст. 316 Уголовного кодекса Армении.
Шестеро арестованных: Ашот Тертерян, Манук Овикян, Арман Мхитарян, Мхитар Мхитарян, Ованнес Казарян, Ваге Мкртчян были отпущены.
Напомним, 5 ноября Полиция подвергла приводу 38 человек, из коих 20 были арестованы.
В Управлении по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Армении продолжается предварительное расследование.