Դատապարտյալը քննիչին մեղադրում է բջջային հեռախոսը յուրացնելու մեջ 11/08/2013 12:02 | Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՀՔԾ պաշտոանական կայք-էջը:
Ըստ հաղորդման` ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Ս. Վ.-ն հանդես է եկել դիմումով և հայտնել, որ 2011 թվականի մայիսի 3-ին իր կողմից ՍՊ ընկերություններից մեկի «ՄԱԶ» մակնիշի վերամբարձ կռունկը գաղտնի հափշտակելու դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով նախաքննություն իրականացրած քննիչը չի վերադարձրել և յուրացրել է քրեական գործի նախաքննության ընթացքում անձնական խուզարկությամբ իր մոտ հայտնաբերված բջջային հեռախոսը և 50 000 դրամ գումարը:

Заключенный обвинил ереванского следователя в присвоении сотового телефона 11/08/2013   10:31  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе РА по подготовленным на основании заявления омбудсмена Армении материалам возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. 2ст. 179 УК РА. Об этом сообщает официальный сайт ССС Армении.
Согласно заявлению, заключенный УИУ “Больница для осужденных” МЮ РА С.В. выступил с заявлением и сообщил, что 3 мая 2011г. следователь, проводивший предварительное расследование уголовного дела, возбужденного в следственном отделе Эребуни Полиции РА по факту совершения им тайного хищения подъемного крана марки “МАЗ” у одной из фирм, не вернул ему и присвоил себе обнаруженный в ходе личного досмотра сотовый телефон и 500тыс. драмов.