«Մարմնավաճառներն ու համասեռամոլները գտնվում են պատկան մարմինների հովանավորչության ներքո» 11/08/2013   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Կոմայգին մաքրենք համասեռամոլներից» ստորագրահավաք ակցիայի շրջանակներում արդեն հավաքվել է 3000-ից ավել ստորագրություն»: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այդ մասին այսօր ասաց «Մենք» երիտասարդական շարժման փոխնախագահ Սևան Աղաջանյանը:
Նշենք, որ ստորագրահավաք ակցիան մեկնարկել է  նոյեմբերի 6-ին՝ մի քանի երիտասարդական կազմակեպությունների նախաձեռնությամբ: Սակայն այս ընթացքում երիտասարդները հանդիպել են խոչընդոտների հենց մարմնավաճառների կողմից, ովքեր, ըստ երիտասարդների ասել են,թե «իրենց հացին վայիս են լինում», և որ այսօր պայքարում են համասեռամոլ մարմնավաճառների, վաղը կպայքարեն մարմնավաճառների դեմ։  Ավելին,  ըստ բանախոսի, մարմնավաճառը նաեւ սպառնացել է, որ, եթե ակցիան շարունակվի, ապա ինքը կգնա ոստիկանություն և կասի, որ իրեն բռնաբարել են:
Երիտասարդները նշեցին, որ իրենք պատրաստ են գիշերները հերթապահել այգում, որպեսզի համասեռամոլները չկարողանան իրենց գործունեությունը ծավալել։ Նախաձեռնության ներկայացուցիչները պատրաստակամություն հայտնեցին իրենց  միջոցներով բարեկարգել այգին, որպեզի այն ծառայի իր նպատակին և ոչ թե   համասեռամոլ մարմնավաճառներին: Նրանք առաջարկում են համասեռամոլների համար հասարակաց տներ բացել քաղաքից հեռու,  ինչպես ժամանակին խաղատները քաղաքից դուրս բերվեցին:
Նախաձեռնող խմբի մեկ այլ մասնակից Մելինե Յավրյանն էլ նշեց, որ իրենք պայքարում են, որ օրը ցերեկով մանկական զբոսայգի այցելած երեխաները ստիպված չլինեն «մաքրություն» անցկացնել այնտեղ: Հարցին, թե ինչ է պատճառը որ այս խնդիրը լուծում չի գտնում, Մելինե Յավրյանը պատասխանեց, որ մարմնավաճառներն ու համասեռամոլները գտնվում են պատկան մարմինների հովանավորչության ներքո:
Հավելենք նաև, որ երիտասարդները քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին նամակ են ուղղել կոմայգին համասեռամոլներից մաքրելու պահանջով և այժմ սպասում են արձագանքի:

Более 3 тыс. подписей собрано в рамках акции по очистке ереванского парка “Комайги” от гомосексуалистов 11/08/2013   15:40  |  Лента новостей
"В рамках акции “Очистим парк “Комайги” от гомосексуалистов собралось уже 3 тыс. подписей",- заявил в ходе встречи с журналистами вице-председатель молодежного движения “Менк”(“Мы”) Севан Агаджанян.
Отметим, что акция по сбору подписей стартовала 6 ноября по инициативе ряда молодежных организаций. Однако за это время молодые люди встретили на своем пути множество препятствий, учиненных проститутками, которые, как утверждает молодежь, заявили, что “мы покушаемся на их хлеб насущный” и, если сегодня развернули борьбу против геев, то завтра восстанут против представительниц древнейшей профессии”. Более того, проститутка, по словам С. Агаджаняна, грозилась в случае продолжения акции, обратиться в Полиции и заявить, что ее изнасиловали.
Молодые люди отметили, что они готовы дежурить по ночам в парке с тем, чтобы гомосексуалисты не смогли развернуть тут свою деятельность. Представители инициативы выразили готовность благоустроить на свои собственные средства парк, дабы он служил своей цели, а не гомосексуалистам-проституткам. Они предлагают открыть для геев публичные дома далеко за пределами города, как это было сделано в случае с игорными домами.
Еще одна участница инициативной группы Мелине Яврян отметила, что они борются для того, чтобы посещающие днем парк дети не вынуждены были проводить здесь “чистку”. На вопрос о том, в чем причина того, что проблему никак не удается урегулировать, Мелине Яврян ответила, что проститутки и гомосексуалисты находятся под покровительством компетентных органов .
Отметим, что молодые люди направили письмо мэру Еревана Тарону Маркаряну с требованием очистить парк от гомосексуалистов и теперь ждут от него ответа.