Փաստաբան. Վարդան Պետրոսյանին ձերբակալելու որոշումն անօրինական է 11/07/2013 14:36 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Այսօր, նոյեմբերի 7-ին Վարդան Պետրոսյանը կանչվել էր ոստիկանություն, որպես վկա հարցաքննվելու»,- «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց վթարի ենթարկված դերասանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը: «Այսինքն վկայի կարգավիճակում չհասցրեց գնալ ցուցմունք տալ, քանի որ մինչ այդ արդեն ձերբակալվեց», -հավելեց մեր զրուցակիցը:
Բացի այդ փաստաբանը նաև հայտարարեց, թե ձերբակալման որոշումը կայացվել է նախքան փորձաքնության եզրակացության արդյունքների ստացումը: «Երբ քննիչին հարցրեցի, եթե փորձաքննության արդյունքները պատրաստ չեն, ինչո՞ւ են ձերբակալման որոշում կայացնում, քննիչը ոչինչ չկարողացավ պատասխանել: Ոստիկանության Նաիրիի քննչական բաժանմունքի այս անօրինական որոշումը մենք բողոքարկելու ենք»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Վարդան Պետրոսյանը, փաստորեն, փաստաբանի խոսքով, գործով այդպես էլ մինչ օրս չի հարցաքննվել ոչ վկայի և ոչ էլ կասկածյալի կարգավիճակում: Եվ սրանում դերասանի փաստաբանը միտում է տեսնում: «Պետք է լսեին երկու կողմերին էլ` և «Նիվա» մակնիշի մեքենայի մեջ գտնվող անձանց, և Վարդան Պետրոսյանին, այնուհետև դրա արդյունքում ստացված ելակետային ցուցմունքների հիման վրա, պետք է նշանակվեր դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություն: Եթե մի կողմին են լսել ու մի կողմի տված ցուցմունքի հիման վրա են փորձաքննություն կատարել, ապա եզրակացությունը, վստահաբար, կստացվի ի վնաս Վարդան Պետրոսյանի, որովհետև քննիչները նրան չեն ցանկացել լսել»,- եզրակացրեց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:

Адвокат Вардана Петросяна считает решение об аресте актера незаконным 11/07/2013   15:01  |  Актуальная тема
“Сегодня, 7 ноября, Вардан Петросян был вызван в Полицию для допроса в качестве свидетеля”,- сообщил “ФактИнфо” адвокат попавшего в аварию актера Николай Багдасарян.”То есть, он не успел дать показания в качестве свидетеля, поскольку до этого его уже арестовали”, - отметил адвокат.
Кроме того, адвокат также заявил, что решение об аресте было вынесено еще до получения заключения экспертизы.”Когда следователя спросили о том, что, если результаты экспертизы еще не готовы, то, почему вынесено решение об аресте, следователь не нашелся, что ответить. Это незаконное решение следственного отдела Полиции Наири мы намерены обжаловать”, -заявил Николай Багдасарян.
Вардан Петросян, по словам адвоката, фактически до сих пор так не был допрошен по делу ни в качестве свидетеля, ни в качестве подозреваемого. “Следовало сначала выслушать обе стороны: как лиц, находившихся в салоне “Нивы, так и Вардана Петросяна, и только после этого, на основании полученных исходных показаний назначить судебную автотехническую экспертизу. Если выслушали лишь одну сторону и провели экспертизу лишь на основании показаний одной стороны, то, можно уверенно утверждать, что результаты заключения будут не в пользу Вардана Петросяна, поскольку следователи не пожелали выслушать его”, - резюмировал Николай Багдасарян.