Նիկոլ Փաշինյանը դիմել է ՀՔԾ պետին՝ ընդդեմ ոստիկանապետի 11/07/2013   16:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացնում է, որ քիչ առաջ ԱԺ ընդհանուր բաժին է հանձնել Հատուկ քննչական ծառայության պետին ուղղված իր գրությունը:
ՀՔԾ պետ Վահրամ Շահինյանին հասցեագրած այդ գրության մեջ նա հայտնել է, որ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ձերբակալված Շանթ Հարությունյանն իր հետ հանդիպման ժամանակ պատմել է, որ «նոյեմբերի 5-ի երեկոյան իր նկատմամբ բռնություն են կիրառել անձամբ ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանն ու ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Հունան Պողոսյանը»:
«Ըստ Շանթ Հարությունյանի, վերջինս սպառնալիքներ է հնչեցրել նաև իր որդու հասցեին և սեռական բնույթի նվաստացուցիչ հայհոյանքներ տվել և այդ ընթացքում մի խումբ ոստիկաններ բռնած են եղել իր ձեռքերը»,- ասված  է պատգամավորի հեղինակած գրության մեջ:
Նիկոլ Փաշինյանը ՀՔԾ պետին նաև հայտնել է, որ ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի կողմից բռնության ենթարկվելու մասին իրեն պատմել է նաև մեկ այլ ձերբակալված, ազատամարտիկ Վարդան Վարդանյանը:

Оппозиционный депутат Никол Пашинян обратился к начальнику Специальной следственной службы Армении с заявлением против главы Полиции 11/07/2013 17:03 | Актуальная тема
Депутат Национального Собрания(НС) Никол Пашинян заявляет, что немногим ранее передал в общий отдел парламента письмо, адресованное начальнику Специальной следственной службы Ваграму Шагиняну.
В письме он сообщил, что Шант Арутюнян, арестованный в связи с инцидентом, имевшим место на ереванском проспекте Маштоца, в ходе встречи с ним рассказал, что “вечером 5 ноября в над ним учинили насилие лично начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян и заместитель главы Полиции Унан Погосян.
По словам Шаната Арутюняна, последний также сыпал угрозами в адрес сына Шанта Арутюняна, и довольно-таки оскорбительными, ругался нецензурными словами. По словам Шанта Арутюняна, группа полицейских удерживала его в этот момент за руки” , - отмечается в письме депутата.
Никол Пашинян проинформировал начальника ССС РА, что о применении насилия со стороны главы полиции Армении Владимира Гаспаряна ему поведал также еще один задержанный- азатамартик Вардан Варданян.