Շիրակի եւ Կոտայքի մարզերն արդեն ունեն նոր դատախազներ 11/06/2013   22:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով Շիրակի մարզի դատախազ է նշանակվել առաջին դասի խորհրդական Րաֆֆի Ասլանյանը` ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության դատախազի պաշտոնից: Մեկ այլ հրամանի համաձայն, Կոտայքի մարզի դատախազ է նշանակվել արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վազգեն Ռշտունին:
Ավելի վաղ` 2013թ. նոյեմբերի 1-ին, իր դիմումի համաձայն դադարեցվել էին Վազգեն Ռշտունու՝ Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:

Известны имена новых прокуроров Ширакской и Котайсккой областей Армении 11/07/2013 09:08 | Актуальная тема
Приказом генерального прокурора Армении прокурором Ширакской области назначен советник первого класса Раффи Асланян, ранее занимавший пост прокурора Управления по расследованию особо важных дел Генпрокуратуры РА. Другим приказом генпрокурора Армении советник юстиции первого класса Вазген Рштуни назначен прокурором Котайкской области.
Ранее, 1 ноября 2013г. были прекращены полномочия Вазгена Рштуни в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Ачапняк и Давидашен, согласно его заявлению.