Արգիշտի Կիվիրյանին ըստ ամենայնի մեղադրանք կառաջադրվի 11/07/2013 16:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ «Արմենիա Թըդեյ» լրատվական կայքի համակարգող, վերլուծաբան Արգիշտի Կիվիրյանը իր փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանի և Երվանդ Վարոսյանի հետ եկավ Հատուկ քննչական ծառայություն:
Արգիշտի Կիվիրյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, որ իր փաստաբանները որպես մեղադրյալ իրեն հարցաքննելու մասին ծանուցվել են նախօրեին՝ ուշ երեկոյան, դրա համար բոլոր փաստաբաններին չի հասցրել տեղյակ պահել:
Ա. Կիվիրյանը եզրակացրել է, որ իրեն հրավիրում են ՀՔԾ՝ մեղադրանք առաջադրելու կապակցությամբ: Նա նաև հայտարարել է, որ ոստիկանների հանդեպ որևէ բռնություն չի կիրառել և, դա իր դեմ քաղաքական հաշվեհարդար է՝ հաշվի առնելով, որ բացի այդ վարույթից իր դեմ կա ևս 4 վարչական վարույթ:
ՀՔԾ-ի շենքի դիմաց կանգնել են Կիվիրյանին սատարող խմբի անդամները՝ պաստառներով. «Ձեռքերդ հեռու Արգիշտի Կիվիրյանից», «Հայաստանը քաղբանտարկյալների կարիք չունի», «Արգիշտի մենք քո հետ ենք» գրություններով:

Аргишти Кивиряна вызвали в Специальную следственную службу Армении: ему, по-видимому, будет предъявлено обвинение 11/07/2013   17:36  |  Лента новостей
Немногим ранее координатор новостного портала “Armenia Today”, аналитик Аргишти Кивирян вместе со своими адвокатами Лусине Саакян и Ервандом Варосяном явился в Специальную следственную службу.
В беседе с журналистами Аргишти Кивирян заявил ,что его адвокаты ему сообщили о проведении его допроса в качестве обвиняемого накануне, поздно вечером, посему он не успел поставить в известность всех своих адвокатов.
А. Кивирян пришел к выводу, что его вызвали в ССС РА с тем, чтобы предъявить ему обвинение. Он также сообщил, что не применял насилия в отношении полицейских, и что это политическая расправа над ним, учитывая тот факт, что кроме этого производства есть еще 4 административных производства против него.
Члены группы, поддерживающих Кивиряна, выстроились перед зданием Специальной следственной службы с плакатами со следующими надписями: “Руки прочь от Кивиряна” , “Армения не нуждается в политзаключенных”, “Аргишти, мы с тобой”.