Պաշտպանության նախարարությունը հրաժարվում է տեղեկություններ տրամադրել հոսպիտալում տեղի ունեցած միադեպի վերաբերյալ 11/06/2013 11:41 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կայազորային կլինիկական հոսպիտալում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ ՊՆ-ն հրաժարվում է նոր տեղեկատվություն տրամադրել։
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին, թե փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց. «Այս զինծառայողների կարգավիճակը և նրանց հոգեկան վիճակը այնպիսին չէ, որի մասին պետք է այսքան բարձրաձայնել»:
«Բացի այդ, միջադեպը ոչ մի ծանր հետևանք չի ունեցել, և փառք Աստծու զոհեր չկան, հետևաբար նման միջադեպերը ՊՆ-ն չի մեկնաբանում»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 2-ին` երեկոյան կայազորային կլինիկական հոսպիտալից երկու զինվորներ, որոնք գտնվել են ստացիոնար բուժման մեջ, վիճաբանություն են սկսել նույն բաժանմունքի զինվորների հետ, որը վերաճել է ծեծկռտուքի: Նրանք հարձակվել էին նաև հերթապահ բժշկի վրա, այնուհետև՝ դիմել փախուստի, որից հետո ևս երկու զինծառայող դիմել էին փախուստի: Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, չորս զինծառայողներն էլ ետ են վերադարձվել, նրանք հոգեբուժական բաժանմունքից են եղել:

Минобороны Армении отказывается предоставлять сведения по поводу инцидента в ереванском госпитале 11/06/2013   13:05  |  Актуальная тема
В связи с инцидентом, имевшим место в гарнизонном клини1еском госпитале Минобороны Армении, отказывается предоставлять информацию.
На вопрос корреспондента “ФактИнфо”, относительно того, возбуждено ли уголовное дело по данному факту, пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнсиян отметил: “Статус этих военнослужащих и их психологическое состояние таковы, что не стоит так много затрагивать эту тему”.
“Кроме того, инцидент не оказался чреватым тяжелыми последствиями, слава Богу, нет жертв, сл-но, подобный инцидент МО не прокомментирует, - сказал А. Ованнисян.
2 ноября вечером поступила информация, что двое военнослужащих, находившихся на стационарном лечении в гарнизонном клиническом госпитале, вступили с другими солдатами из того же отделения в перепалку, которая вылилась в драку. Они также напали на дежурного врача, а затем пустились в бега, после чего сбежали еще двое военнослужащих.
Всех четверых военнослужащих, сбежавших из ереванского госпиталя, удалось вернуть. Все они были из психиатрического отделения.