Ավարտվում է ԵԽ Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության ժամկետը 11/06/2013   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավարտին է մոտենում Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության ժամկետը: 2013թ.-ի մայիսի 16-ին նախագահությունը ստանձնած Հայաստանը նոյեմբերի 13-ին այն կփոխանցի Ավստրիային:
Մինչ այդ՝ նոյեմբերի 7-ից 9-ը, Ստրասբուրգում տեղի կունենա ԵԽ Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի վեցամսյա նախագահության շրջանակներում նախանշված վերջին միջոցառումը՝ «Երիտասարդությունն ընդդեմ համացանցում ատելության կոչերի» արշավի ավարտական կոնֆերանսը:
Կքննարկվեն «Ո՛չ ատելության կոչերին» շարժման 2014թ. նպատակները, ռազմավարությունը և արշավի հիմնական միջոցառումների ծրագիրը: Ըստ միջոցառման օրակարգի՝ կոնֆերանսը կբացեն ԵԽ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գաբրիելլա Բատայինի-Դրագոնին, ԵԽ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արմեն Պապիկյանը և ԵԽԽՎ կրթության, երիտասարդության և սպորտի հարցերի ենթահանձնաժողովի նախագահ Մայքլ Քոններտին:

Близится к концу срок председательства Армении в Совете Европы 11/06/2013 13:23 | Лента новостей
Близится к концу срок председательства Армении в Комитете министров Совета Европы. Армения, принявшая председательство в КМ СЕ 16 мая 2013г., передаст его 13 ноября Австрии.
До этого, с 7 по 9 ноября, в Страсбурге пройдет последнее мероприятие, намеченное в рамках шестимесячного председательства Армении в Комитете министров - заключительная конференция на тему “Молодежь против призывов к ненависти в Интернете”.
Конференцию откроют заместитель генерального секретаря СЕ Габриела Батаини-Драгони, постоянный представитель Армении в Совете Европы, посол Армен Папикян и глава подкомиссии ПАСЕ по вопросам образования, молодежи и спорта Майкл Коннерти.