Ոստիկանությունը հաստատեց. Վարդան Պետրոսյանը կձերբակալվի 11/06/2013 11:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Դերասան Վարդան Պետրոսյանի ձերբակալման մասին լուրերը ՀՀ Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից չհերքեցին: Ավելին, «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում վարչությունից հայտնեցին, որ «Նախաքննական մարմինը Վ.Պետրոսյանի նկատմամբ կայացրել է ձերբակալման որոշում:
Հոկտեմբերի 20-ին՝ 22.10-ի սահմաններում Եղվարդ-Երևան ճանապարհին տեղի ունեցած վթարի փաստով հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, այն է ՝ ավտոմեքենա վարող անձի կողմից ճանապարհային երթեւեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ: Քրեական օրենսգիրքն այս արարքի համար նախատեսում է 4-10 տարվա ազատազրկում:
Հիշեցնենք, Վ.Պետրոսյանի վարած «ԲՄՎ-320» մակնիշի ավտոմեքենան, Եղվարդ-Երևան ճանապարհին բախվել էր նույն ուղղությամբ ընթացող «ՎԱԶ-21214» մակնիշի ավտոմեքենային, որի վարորդը և 6 ուղևորները ստացել էին տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ: Նրանցից երկուսը մահացել են, մեկը շարունակում է մնալ բժիշկների հսկողության տակ:

Полиция Армении подтвердила информацию о предстоящем аресте известного актера Вардана Петросяна 11/06/2013   12:22  |  Лента новостей
Информацию о предстоящем аресте известного актера и сатирика Вардана Петросяна в пресс-службе Полиции не опровергли. Более того, в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” в Управлении сообщили, что “орган предварительного следствия вынес решение об аресте В. Петросяна”.
По факту ДТП, произошедшем 20 октября, около 22.10, было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3ст. 242 УК РА (“нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух и более человек”). Уголовный кодекс предусматривает за это деяние наказание в виде лишения свободы сроком от 4 до 10 лет.
Напомним, 20 октября, в районе 22:10 по местному времени, на 2-м километре автотрассы Егвард-Ереван столкнулись автомобили “BMW-320” и“ВАЗ-21214”. За рулем автомобиля марки “BMW” находился известный армянский актёр, сатирик Вардан Петросян. В результате аварии водитель “ВАЗ-21214” и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу. Двое из пострадавших в ДТП пассажиров скончались, один из пассажиров все еще находится под наблюдением врачей.