Խոշոր վթար ՌԴ-ում. այրվել է 5 մարդ, որից 2-ը` հայ 11/05/2013 09:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 4-ին` ժամը 07.00-ին Կիրովի շրջանի Սլաբոդյան-Բելայա Խոլունիցա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ: «ՈՒազ» և «ՎԱԶ-2114» մակնիշների ավտոմեքենաները բախվել են, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել:
«ՎԱԶ-2114» մակնիշի ավտոմեքենայից փրկարարները դուրս են բերել 5 այրված դի, «ՈՒԱԶ»-ից` 2 տուժածների, ովքեր ստացել են տարբեր վնասվածքներ:
Մահացածներից 2-ը հայազգի են (Դավթյան Քրիստինե Մհերի` ծնված 1990 թ., Դավթյան Ելենա Գենադիի` ծնված 1965 թ.), որոնք ունեն Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիություն, գրանցված են Օմուտնինսկ քաղաքում:
Ըստ նախնական տվյալների ՃՏՊ-ի մեղավոր է հանդիսանում <<ՈՒազ>> -ի վարորդը, ով դուրս էր եկել հանդիպակաց ուղի:

В результате ДТП в Кировской области заживо сгорели пятеро человек, среди них двое армян 11/05/2013   09:46  |  Лента новостей
В Кировской области, сегодня, 4 ноября, примерно в 7 часов утра, в Слободском районе произошло дорожно-транспортное происшествие с участием двух автомобилей. Согласно информации,  автомобиль “УАЗ” столкнулся с “ВАЗ-2114”. В результате аварии обе машины загорелись.
Спасатели извлекли из легковушки 5 обгоревших тел. Находившиеся в салоне “УАЗа” водитель и пассажир получили телесные повреждения разной степени тяжести.
Среди погибших двое армянок: Давтян Кристине Мгеровна, 1990 г.р. и Давтян Елена Геннадиевна, 1965 г.р.Они являются гражданами России и прописаны городе Омутнинск.
По предварительным данным, виновником ДТП является водитель “УАЗа”, который выехал на встречную полосу.