Դեպքի վայրի զննության արձանագրություններում կեղծ տեղեկություններ և գրառումներ է մտցրել 11/05/2013   13:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեպքի վայրի զննության մասին արձանագրություններում հետաքննության մարմնի աշխատակցի կողմից  ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ և գրառումներ մտցնելու  գործը վարույթ է ընդունվել Արաբկիր Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի դատարանում։
Ըստ մեղադրանքի՝ ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի Արաբկիրի բաժնի հետաքննության բաժանմունքի տեսուչ Վահե Խաչատրյանը, օժտված լինելով համապատասխան իրավունքներով և պարտականություններով, իր ծառայողական գործունեության ընթացքում կազմված իրավաբանական նշանակություն ունեցող փաստեր և իրադարձություններ հավաստող պաշտոնեական փաստաթուղթ հանդիսացող՝ դեպքի վայրի զննության մասին արձանագրություններում, անձնական դրդումներով մտցրել է ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ և գրառումներ։
Վահե Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Сотрудник ереванского следственного отдела занес ложные данные в протокол осмотра места происшествия 11/05/2013 14:09 | Криминальная хроника
Дело о занесении сотрудником органа следствия в протоколы осмотра места происшествия заведомо ложных данных из записей поступило в производство суда ереванских административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун.
Согласно обвинению, инспектор следственного отделения Арабкирского отдела г. Ереван Полиции РА Ваге Хачатрян, будучи наделенным соответствующими правами и обязанностями, внес в составленные им в ходе своей служебной деятельности протоколы осмотра места происшествия заведомо ложные данные и записи.
Ваге Хачатряну предъявлено обвинение по ч. 1 ст. 314 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.