Ոստիկանի զեկուցագրի հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել ոստիկանների դեմ 11/04/2013 17:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի ոստիկան Տ. Փ.-ի զեկուցագրի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ ՊՊԾ գնդի ոստիկանի զեկուցագրի հիման վրա նախապատրաստված նյութերի, 2013թ. հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 01-ի սահմաններում, ՀՀ ոստիկանության աշխատակից Ռ. Գ.-ն և նրա ընկեր Օ. Ի.-ն, Երևան քաղաքի «Ազատության» հրապարակում վիճաբանել են Մ. Հ.-ի, Գ. Ք.-ի և վերջիններիս անձը չպարզված ընկերների հետ:
Վիճաբանության ընթացքում կռվողները դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորել հասարակության նկատմամբ, հնչեցրել են հայհոյանքներ ու միմյանց նկատմամբ բռնություն գործադրել:

В Специальной следственной службе Армении завели уголовное дело против полицейских, учинивших драку в центре столицы 11/04/2013 18:11 | Лента новостей
В Специальной следственной службе Армении по подготовленным на основании рапорта сотрудника полка ППС Т. П. возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. ст. 258 УК РА .Об этом сообщает официальный сайт Специальной следственной службы РА.
Исходя из материалов, подготовленных на основании рапорта полицейского, в ночь на 11 октября, около 01.00, сотрудник Полиции Р.Г с другом О.И. на Площади Свободы вступили в перепалку с М.Г, Г.К. и их друзьями, личность которых не установлена.
В ходе ссоры стороны грубейшим образом нарушили общественный порядок и бранились нецензурными словам, а также применили по отношению друг к другу насилие.