Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին 11/04/2013 17:20 | ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. նոյեմբերի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թ.Շարմանաշվիլիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Պ.Դևդարիանիին` վերջինիս ՀՀ-ում հավատարմագրման առիթով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչությունում կայացել է նաև վարչության պետ Լ.Այվազյանի հանդիպումը նորանշանակ ռազմական կցորդի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին հայ-վրացական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվեցին համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները:

Министр обороны Армении Сейран Оганян обсудил с грузинским послом перспективы двустороннего военного сотрудничества 11/04/2013   17:38  |  Лента новостей
Сегодня, 4 ноября, министр обороны Армении Сейран Оганян принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Армении Т. Шарманашвили и военного атташе посольства, полковника П. Девдариани по случаю завершения аккредитации последнего в Армении.
Как передает пресс-служба Минобороны Армении, в Управлении оборонной политики МО Армении состоялась встреча начальника управления Л. Айвазяна с новоназначенным военным атташе.
В ходе встреч обсуждались вопросы, касающиеся армяно-грузинского двустороннего военного сотрудничества, а также были обозначены пути дальнейшего развития сотрудничества.