Գտնվել է 4-րդ զինծառայողը. հոսպիտալից փախուստի դիմած զինծառայողները եղել են հոգեբուժական բաժանմունքից 11/03/2013   15:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ երեկոյան կայազորային կլինիկական հոսպիտալից փախուստի դիմած չորրորդ զինծառայողը ևս գտնվել է և ետ է վերադարձվել: Ինչպես «Փաստիֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Արծրուն Հովհաննիսյանը, զինծառայողին հայտնաբերելու գործընթացքում իրենց աջակցել են հասարակական կազմակերպություններ, մասնավորապես՝ «Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը:
Զինծառայողները ներկայումս առանձնացված են պահվում, նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ չի կարծում թե փախուստի դիմած զինծառայողները քեական պատասխանատվության կենթարկվեն. նրանք հոգեբուժական բաժանմունքից են եղել և նրանց հոգեկան վիճակն է պատճառ հանդիսացել վիճաբանության, այնուհետև՝ փախուստի համար:
Նշենք, որ ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, մյուս երեք զինծառայողները ևս ետ են վերադարձվել, իսկ նրանց վերադարձման գործընթացում արձագանքել ու աջակցել են նրանց իսկ ծնողները:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 2-ին` երեկոյան, կայազորային կլինիկական հոսպիտալում երկու զինվորներ, որոնք գտնվել են ստացիոնար բուժման մեջ, վիճաբանություն են սկսել նույն բաժանմունքի զինվորների հետ, որը վերաճել է ծեծկռտուքի:
Նրանք հարձակվել էին նաև հերթապահ բժշկի վրա, այնուհետև՝ դիմել փախուստի, որից հետո ևս երկու զինծառայող դիմել էին փախուստի:

Минобороны Армении: Удалось вернуть всех четверых военнослужащих, сбежавших из ереванского госпиталя 11/04/2013   08:49  |  Актуальная тема
“Четвертого военнослужащего, сбежавшего накануне вечером из гарнизонного клинического госпиталя, также удалось вернуть”, -сообщил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” Арцрун Ованнисян. Он также отметил, что обнаружить беглецов помогли общественные организации, в частности председатель координационного совета “Воин” Маргарита Хачатрян.
А. Ованнисян также отметил, что не считает, что за побег их привлекут к уголовной ответственности. Они проходили лечение в психиатрическом отделении, и состояние психического здоровья военнослужащих стало причиной ссоры, а затем и побега.
Отметим, что ранее информагентство сообщало, что троих военнослужащих удалось также вернуть обратно. По словам А. Ованнисяна, обнаружить и вернуть солдат удалось также благодаря содействию их родителей.
2 ноября вечером поступила информация, что двое военнослужащих, находившихся на стационарном лечении, вступили с другими солдатами из того же отделения в перепалку, которая вылилась в драку.
Они также напали на дежурного врача, а затем пустились в бега, после чего сбежали еще двое военнослужащих.