Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց 11/02/2013   16:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 280 անգամ:
Այդ ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը ճնշվել է:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 280 раз. АО НКР подавила активность противника 11/02/2013   17:01  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 27 октября по 2 ноября на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 280 раз. Было произведено более 1600 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных действий активность противника была подавлена.