Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 11/01/2013   12:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 12 դեպքից բացահայտվել է 9-ը, իսկ յուրացման կամ վատնման 2, խարդախության 10, կողոպուտի 1 և մաքսանենգության 3 դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև գողության 4 դեպք:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը, նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 3 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 12-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении 11/01/2013 13:09 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 12 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения в период с 30 октября по 1 ноября, было раскрыто 9, было также раскрыто 2 случая присвоения или растраты, 10 случаев мошенничества, 1 случай грабежа, 3 случая контрабанды и 4 случая кражи.
Как сообщает официальный сайт Полиции РА, из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая кражи и 1 случай нанесения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 6 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.