Նոյեմբերի 8-ից գործարկվելու են արագաչափ նոր սարքեր 10/30/2013 15:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում են Երևան քաղաքում և միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը:
Մասնավորապես, 2013 թվականի նոյեմբերի 8-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում նոր տեղադրված երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության արագաչափ սարքերը՝
1. Մ-3 «Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 66.1 կմ (Արագածոտնի մարզ, Ռյա թազա գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
2. Հ-21 «Հ-17 - Հոռոմ - Արթիկ - Ալագյազ» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 20.6 կմ (Արագածոտնի մարզ, Նորաշեն գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է:

С 8 ноября в Армении будут задействованы новые радары контроля скорости 10/30/2013 16:44 | Лента новостей
Дорожная полиция информирует, что на столичных улицах и автодорогах межгосударственного значения продолжаются работы по установлению спидометров, контролирующих скорость движения ТС и фиксирующих нарушения ПДД. В частности, с 8-го ноября 2013 г. будут задействованы следующие спидометры, недавно установленные на нижеперечисленных участках дорог:
1. 66.1 км автодороги межгосударственного значения М-3 “Маргара-Ванадзор-Ташир-граница Грузии”, (Арагацотнская область, административная территория села Ря-таза) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
2. 20.6 км автодороги республиканского значения Р-21 “Р-17-Ором-Артик-Алагяз”, (Арагацотнская область, административная территория села Норашен) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч;