Հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման դեմ «Բարեւ Երեւանի» բողոքը վերաքննիչ վարչական դատարանի վարույթում է 10/30/2013   17:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Վերաքննիչ վարչական դատարանը հոկտեմբերի 23-ին վարույթ է ընդունել Երեւանի ավագանու «Բարեւ Երեւան» խմբակցության վերաքննիչ բողոքը՝ ընդդեմ ՀՀ վարչական դատարանի (դատավոր Արծրուն Միրզոյան) 24.09.2013թ. եւ Երեւանի քաղաքապետի 19.07.2013թ. որոշումների:
Այդ մասին Վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավոր Ա.Սարգսյանը գրավոր ծանուցել է «Բարեւ Երեւան» խմբակցությանը՝ տեղեկացնելով, որ ներկայացված վերաքննիչ բողոքը «համապատասխանում է ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքի 117.4-րդ հոդվածի պահանջներին, եւ բացակայում են նույն օրենսգրքի 117.6-րդ հոդվածով նախատեսված՝ վերաքննիչ բողոքը վերադարձնելու հիմքերը»:
Նախկինում՝ սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Արծրուն Միրզոյանը հրաժարվել էր վարույթ ընդունել հասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ Երեւանի ավագանու «Բարեւ Երեւան» խմբակցության երկու հայցադիմումները՝ դրանք ետ վերադրձնելով օրենսդրությանը տրված կամայական մեկնաբանությունների,  խեղաթյուրման եւ իր նախկին որոշման մեջ առաջադրված պահանջները ակնհայտ կեղծելու ճանապարհով:
14:28 22/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱկտիվիստները կհրապարակեն տրանսպորտի սակագնի իրենց հաշվարկը
18:21 01/10/2013  |  Վարչական իրավունքՎարչական դատարանը մերժեց «Բարև Երևան»-ի 2-րդ հայցը
18:56 05/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՕմբուդսմենի արձագանքը ակտիվիստներին կլինի հնարավորինս սեղմ ժամկետներում
22:43 02/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Լրագրողական կազմակերպությունները կոչ են անում ակտիվիստներին ընտրել օրինական և քաղաքակիրթ մեթոդներ
17:23 28/07/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Երեւանի ոստիկանապետ. Ոստիկանությունը ճնշում չի գործադրի ակտիվիստների նկատմամբ
01:30 28/07/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱLարված իրավիճակ քաղաքապետարանի մոտ (Տեսանյութ)
19:07 26/07/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔաղաքապետը հանձնարարել է ապահովել մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի բնականոն աշխատանքը

Административный апелляционный суд Армении принял к производству жалобу “Здравствуй, Ереван” на решение о повышении тарифа на проезд 10/30/2013 17:39 | Лента новостей
Административный апелляционный суд Армении 23 октября принял к своему производству апелляционную жалобу фракции ‘Совета старейшин столицы “Барев, Ереван” против решений Административного суда от 24.09.2013г. мэра Еревана от 19.07.2013г.
Об этом судья Административного апелляционного суда известил в письменной форме фракцию “Здравствуй, Ереван”, сообщив, что представленная апелляционная жалоба соответствует “требованиям статьи 117.4 Кодекса административного судопроизводства РА и отсутствуют предусмотренные ст. 117.6 того же Кодекса основания для возвращения апелляционной жалобы”.
Ранее, 24 сентября, судья Административного суда Арцрун Мирзоян отказался принять к производству два исковых заявления фракции Совета старейшин “Здравствуй , Ереван” касательно повышения тарифа на проезд в общественном транспорте.