Աղմկոտ բացահայտում. 50.000 դոլար կաշառք՝ քրեական գործը «ջարդելու» համար 10/30/2013   16:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում քաղաքացի Գ. Ս.-ի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ ՔՕ 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայության պաշտոնական կայք-էջը:
Ըստ Գ. Ս.-ի հաղորդման` 2010 թվականի նոյեմբերի 5-ին Գյումրի քաղաքում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով վերջինիս որդու` Հ. Կ.-ի մահվան դեպքի առթիվ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում քննված քրեական գործով, դեպքի փաստական հանգամանքներն աղավաղելու և թաքցնելու, խեղաթյուրված արձանագրություններ կազմելու և մեղադրյալ Ա. Վ.-ին քրեական պատասխանատվությունից զերծ պահելու համար ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության նախկին պետը, մեղադրյալի հորից, մեղադրյալի մորեղբոր` Ս. Ա.-ի միջոցով ստացել է 50.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:

В Армении разоблачили высокопоставленного полицейского, получившего взятку в $50 тыс. за избавление обвиняемого от уголовной ответственности 10/30/2013   18:25  |  Криминальная хроника
По подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления Г.А. материалам возбуждено уголовное дело по признакам п .2 ч. 4 ст. 311 УК РА. Об этом сообщает официальный сайт Специальной следственной службы РА.
Согласно информации, Г.С. 5 ноября 2010г. по уголовному делу , расследуемому в следственном отделе Полиции Ширакской области по факту гибели в результате произошедшего в городе Гюмри ДТП сына последнего, Г. К., за подтасовку и сокрытие фактических обстоятельств инцидента, составление искаженных протоколов и избавление обвиняемого А.В. от уголовной ответственности, бывший начальник управления Ширакской области Полиции РА получил посредством дяди обвиняемого С.А. от отца обвиняемого взятку в размере 50 тыс. долларов США.