Հարուցվել է քրեական գործ ոստիկանի կողմից 9 տարեկան երեխային վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ 10/29/2013   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ` ոստիկանության աշխատակցի կողմից վրաերթի հետևանքով անչափահաս Զ. Հ.-ին մարմնական վնասվածք պատճառվելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում են հատուկ քննչական ծառայությունից, նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ոստիկանության Մասիսի բաժնի տեղամասային տեսուչ Արման Եփրեմյանը 2013 թվականի հոկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, Արևշատ-Դիտակ գյուղամիջյան ավտոճանապարհի 1-ին կիլոմետրի հատվածում իր վարած ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Արևշատ գյուղի բնակիչ 2004 թվականին ծնված Զ. Հ.-ին, ինչի հետևանքով վերջինս գանգուղեղային վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:

В Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по факту ДТП с участием полицейского, сбившего 9-летнего ребенка 10/29/2013   13:11  |  Лента новостей
В Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 242 УК РА по факту причинения несовершеннолетнему З.Г. в результате ДТП телесных повреждений.
Как сообщает Специальная следственная служба РА, следствием установлено, что участковый инспектор Масисского отдела Полиции РА Арман Епремян 12 октября с.г., около 09.30 по ереванскому времени на первом километре межпоселковой автотрассы Аревшат-Дитак совершил на управляемом им автомобиле наезд жителя села Аревшат З.Г., 2004 г.р..В результате ДТП ребенок с черепно-мозговой травмой был госпитализирован в медцентр “Святая Богоматерь”.