Նախարարի որդին գործազուրկ է ու անվճարունակ 10/28/2013   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդին՝ Դավիթ Վարդանյանը ոստիկանության  քննչական մարմնին հայտնել է, որ ինքը չի աշխատում, անվճարունակ է,  մինչդեռ փաստաբանի կարիք ունի, այդ պատճառով  գործում ներգրավվել է հանրային պաշտպան: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին  պարզաբանեցին   ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութեր ապօրինի պատրաստելը, վերամշակելը, ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ առաքելը) և 215 հոդվածի 2-րդ մասով (Մաքսանենգությունը):
Հոկտեմբերի 15-ին Դավիթ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, իսկ հոկտեմբերի 16-ին հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է  Ոստիկանության Քննչական գլխավոր վարչության հատկապես  կարևոր գործերի քննության վարչության վարույթ:

Арестованный по обвинению в перевозке наркотиков сын министра спорта Армении вынужден воспользоваться услугами общественного защитника 10/28/2013   16:44  |  Лента новостей
Сын министра спорта и по делам молодежи Армении Юрия Варданяна Давид Варданян сообщил следственному органу, что он безработный и неплатежеспособный.  Между тем он нуждается в услугах адвоката, посему для участия в деле был привлечен общественный защитник. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” заявили в пресс-службе Полиции РА.
Напомним, Давиду Варданяну было предъявлено обвинение по ч.3 ст. 268 Уголовного кодекса Армении (“Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств или психотропных веществ) и ч.2 ст. 215( “Контрабанда ”).
Обвинение Давиду Варданяну было предъявлено 15 октября. В отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Уголовное дело 16 октября было передано в производство Управления по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Армении.