Յուրի Վարդանյանի որդուն կալանավորելու որոշումը չի բողոքարկվի 10/26/2013   13:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու որոշումը չի բողոքարկվելու:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի  թղթակցին այսօր հայտնեց Դ.Վարդանյանի պաշտպան Ռաֆիկ Սաֆարյանը: Նա  պարզաբանեց, որ  իր կողմից մեղադրյալի պաշտպանությունը ստանձնելու պահին  արդեն սպառված է եղել որոշումը բողոքարկելու համար օրենքով սահմանված ժամկետը:
Հիշեցնենք,  Դավիթ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութեր ապօրինի պատրաստելը, վերամշակելը, ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ առաքելը) և 215 հոդվածի 2-րդ մասով (Մաքսանենգությունը):
Հոկտեմբերի 15-ին Դավիթ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, իսկ հոկտեմբերի 16-ին հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է  Ոստիկանության Քննչական գլխավոր վարչության հատկապես  կարևոր գործերի քննության վարչության վարույթ:

Адвокат сына министра спорта Армении не сможет обжаловать решение о заключении под стражу своего подзащитного 10/26/2013 13:57 | Лента новостей
Решение об избранной в отношении сына министра спорта Юрия Варданяна Давида Варданяна меры пресечения в виде заключения под стражу не будет обжаловано.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил защитник В. Варданяна Рафик Сафарян. Он пояснил, что в момент принятия на себя защиты обвиняемого предусмотренный законом для обжалования решения срок истек.
Напомним, Давиду Варданяну было предъявлено обвинение по ч.3 ст. 268 Уголовного кодекса Армении (“Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств или психотропных веществ) и ч.2 ст. 215( “Контрабанда ”).
Обвинение Давиду Варданяну было предъявлено 15 октября и в отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Уголовное дело 16 октября было передано в производство Управления по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Армении.