Կիրակի 09 / 29 / 2024
Քաղաքային տարնսպորտի ուղեվարձի սակագնի վերաբերյալ քննարկումների ոլորտում այսօր նոր բացահայտում է արել Փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը: Նա հայտարարել է, որ իրենց հաշվարկներով, տրանսպորտի սակագինը ոչ թե 150, այլ 200-250 դրամ է կազմել (ավտոբուսների համար 250, միկրոավտոբուսների համար՝ 200 դրամ):
Այս գինն էլ, ի դեպ իրենք առաջարկել են քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչությանը: Այստեղ, սակայն, պարզվում է, գթացել են ուղեևորներին, կամ, ինչպես Հրանտ Եղիազարյանն է ասում, իրենց ասել են, որ ժողովրդի վիճակը ծանր է, և որոշել են առայժմ դարձնել 150 դրամ:
Ի դեպ, Հրանտ Եղիազարյանի սենսացիոն հայտարարություններն այսքանով չեն ավարտվում: Նա նաև նշել է, թե քաղաքապետարանում իրենց խոստացել են, որ կառավարության համապատասխան որոշում է ակնկալվում, որի համաձայն, տրանպորտի ոլորտին նաև 50 դրամ դոտացիա կտրամադրվի:
Փոխարենը, մեկ այլ հաշվարկի հեղինակ՝տնտեսագետ Դավիթ Գևորգյանը սեփական հաշվարկն է արել և դրա հիման վրա պնդում է, որ ուղեվարձը ներկա դրությամբ չի գերազանցում 70-75 դրամը:
Նման սակագին է ստացվել ավտոմեքենաների շահագործման համար անհրաժեշտ բոլոր ծախսերը և ուղևորների քանակը հաշվարկելիս:
16:31 22/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԷթիկայի հանձնաժողովն արդարացրեց քաղաքապետին
17:32 15/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԲարև Երևան. Տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման որոշման բողոքարկումը շարունակվում է
15:51 07/10/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԷթիկայի հանձնաժողովը Տարոն Մարգարյանի մասին տեղեկատվություն չի հրապարակում
09:19 03/10/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Արգիշտի Կիվիրյան. Բերման ենթարկելու ողջ այդ գործընթացը զուգորդվել էր իր նկատմամբ բռնություններով
16:06 30/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Շաբոյանն արհամարհո՞ւմ է «Բարև Երևանի» հարցումը
12:43 30/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՈւղեվարձի թանկացման հարցով անկախ փորձագիտական հանձնաժողովն այսօր կգումարի առաջին նիստը

Плата за проезд в общественном транспорте Еревана, по скромным подсчетам “владельцев маршрутных линий”, составляет 200 драмов 10/25/2013   15:27  |  Лента новостей
Сегодня новое открытие в сфере обсуждений, касающихся тарифов на проезд в общественном транспорте, сделал председатель союза пассажироперевозчиков Армении Грант Егиазарян. Он заявил, что, по их подсчетам, тариф на проезд составляет не 150, а 200-250 драмов(250 за проезд в автобусе, 200- в микроавтобусе).
Такую цену они предложили транспортному управлению Мэрии Еревана. Однако, выясняется, что, пожалев пассажиров или, как утверждает Грант Егиазарян, им сказали, что народ в тяжелом состоянии, и они приняли решение установить плату за проезд в размере 150 драмов.
На этом сенсационные заявления Гранта Егиазаряна не заканчиваются. Он также отметил, что в Мэрии им пообещали, что ожидается соответствующее решение Правительства, согласно которому транспортной сфере будет выделена дотация для компенсации стоимости проезда в размере 50 драмов.
По подсчетам же экономиста Давид Геворкяна, плата за проезд по состоянию на данный момент не превышает 70-75 драмов.
Такой тариф образовался с учетом необходимых для эксплуатации транспортного средства расходов и количества пассажиров.
16:57 22/10/2013  |  Лента новостей“Т. Маркарян не находился в ситуации столкновения интересов”. Комиссия по этике высокопоставленных чиновников оправдала мэра армянской столицы
15:56 22/10/2013  |  Лента новостейВ Ереване активисты, протестующие против повышения стоимости проезда, обнародуют свои расчеты транспортных тарифов
16:27 07/10/2013  |  Актуальная темаКомиссия по этике высокопоставленных чиновников не публикует сведений о Т. Маркаряне в связи с возбуждением производства в отношении мэра Еревана