Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/25/2013 13:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 24-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 6 դեպքից բացահայտվել է 5-ը, մաքսանենգության` 3, խարդախության` 11, խուլիգանության և կողոպուտի 1-ական դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 4 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի և գողության 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար. 4 մարդ զոհվել է, 25-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: зарегистрировано 10 ДТП, 4 человека погибли 10/25/2013 13:31 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 24 по 25 октября в республике был зарегистрирован 1 случай убийства. Из 6 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения за указанный период времени, было раскрыто 5, было также раскрыто 3 случая контрабанды, 4 случая кражи, 11 случаев мошенничества и по 1 случаю хулиганства и грабежа.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случая кражи и грабежа.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 4 человека погибли, 25 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.