Մարմնավաճառը, պարզվեց, կին չէր 10/22/2013 10:31 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայողներ Արտուշ Վարդանյանն ու Արկադիա Ներսիսյանն անակնկալի են եկել՝ տեղեկանալով, որ «Նիկա» մականունով մարմնավաճառը տղամարդ է:
Ըստ «Դատալեքսում» տեղադրված համառոտ մեղադրական եզրակացության, նրանք 2013թ. մարտի 30-ին` ժամը 20:30-ի սահմաններում, ինքնակամ թողել են զորամասն ու պատահական տաքսի մեքենայով մեկնել Երևան քաղաքի Աբովյան փողոցում բնակվող «Նիկա» մականունով մարմնավաճառի մոտ՝ նրա հետ սեռական հարաբերություն ունենալու նպատակով: Սակայն նրա բնակարանում տեղեկանալով, որ Նիկան տղամարդ է, Արտուշ Վարդանյանը բռունցքով հարվածել է վերջինիս դեմքին` պատճառելով առողջությանը թեթև վնաս ու քաշել է մազերից, իսկ Արկադիա Ներսիսյանն երկու-երեք ապտակ է հասցրել նրա դեմքին, ինչից հետո զինծառայողները միասին շտապ հեռացել են մարմնավաճառի բնակարանից:
Արտուշ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածով՝ դիտավորությամբ առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը և 175-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ ավազակությունը, իսկ Արկադիա Ներսիսյանին՝ 118-րդ հոդվածով՝ Ծեծը և 175-րդ հոդվածի առաջին մասով: Զինծառայողները կալանավորվել են:

Проститутка оказалась мужчиной. Армянские военнослужащие угодили под стражу из-за инцидента с представительницей древнейшей профессии 10/22/2013 11:29 | Криминальная хроника
Солдаты срочной службы N-ской воинской части МО РА Артуш Варданян и Аркадий Нерсисян были застигнуты врасплох, узнав о том, что проститутка по прозвищу “Ника” , оказывается, мужчина.
Согласно опубликованному “Даталекс” краткому тексту обвинительного заключения, 30 марта 2013г., около 20.30 военнослужащие самовольно покинули воинскую часть и, поймав случайное такси, отправились к представительнице древнейшей профессии по прозвищу “Ника”, проживающей на улице Абовяна в городе Ереван, с тем, чтобы вступить с ней в половой контакт. Узнав, что Ника в действительности мужчина, Артуш Варданян ударил последнего по лицу и потянул за волосы, а Аркадий Нерсисян влепил “Нике” дважды или трижды оплеуху, после чего военнослужащие спешно покинули квартиру проститутки.
Артушу Варданяну предъявлено обвинение по ст. 117 УК РА (“умышленное причинение легкого вреда здоровью”) и ч. 1ст. 175 (“разбой”). Против Аркадия Нерсисяна выдвинуто обвинение по ст. 118 (“избиение” ) и ч. 1 ст. 175. Военнослужащие заключены под стражу.
Дело будет рассматриваться в суде столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Аршака Варданяна.