Սպասվում է օդի ջերմաստիճանի նվազում 10/21/2013 23:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 22-ին 23-ին, ինչպես նաև 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, իսկ հոկտեմբերի 24-ին՝ շրջանների զգալի մասում, 25-ին Սյունիքում սպասվում են տեղումներ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջից:
Հյուսիս-արևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի 5 մետր վայրկյան արագությամբ: Հոկտեմբերի 24-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25մ/վրկ արագությամբ:
Ինչպես կանխատեսում են օդերևութաբանները, օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 24-ի ցերեկը կնվազի 6-7, Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում` 12-14 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում հոկտեմբերի 22-23-ին, 25-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 24-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ արագությամբ:

Погода в Армении: синоптики прогнозируют похолодание в ближайшие дни 10/22/2013   09:07  |  Лента новостей
Как сообщает МЧС РА, 22,23, а также 26 октября в Армении установится погода без осадков, а 24 октября в большей части районов республики и 25 октября в Сюникской области ожидаются осадки.
Порывы северо-западного ветра могут достигать до 5м/сек. В отдельных местах 24 октября возможно усиление ветра до 20-25м/сек.
По прогнозам синоптиков, температура воздуха днем 24 октября понизится на 6-7 градусов, а в Лорийской, Тавушской и Сюникской областях- на 12-14 градусов.
В Ереване 22-23 октября и 25-26 октября ожидается погода без осадков. 24 октября время от времени ожидаются дожди и усиление ветра до 15-20 м/сек.