Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/21/2013 17:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 18-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 39 դեպքից բացահայտվել է 33-ը, խարդախության 18 դեպքից` 17-ը, իսկ խուլիգանության 1 դեպքը բացահայտվել է: Բացահայտվել է գողության 16 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 6, գողության 2 և խարդախության 1 դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 27 պատահար. 3 մարդ զոհվել է, 35-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие 3 дня в республике зарегистрировано 27 ДТП, 3 человека погибли 10/21/2013   18:36  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 39 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения в период с 18 по 21 октября, было раскрыто 33, из 18 случаев мошенничества – 17, было также раскрыто 1 случай хулиганства и 16 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 6 случаев нанесения телесных повреждений, 2 случая кражи и 1 случай мошенничества.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 27 ДТП: 3 человека погибли, 35 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.