ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն կպայքարեն Արարատի քաղաքապետի պաշտոնի համար 10/21/2013 10:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 10-ին Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում և Նշավան գյուղում կայանալիք համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրություններին սահմանված ժամկետում՝ մինչև հոկտեմբերի 20-ի ժամը 18-ը, առաջադրվել են համապատասխանաբար երեք և երկու թեկնածուներ:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, Արարատի քաղաքապետի պաշտոնին հավակնում են ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված անկուսակցական, Արտաշատի «Արարատյան ավտոկայան» ՍՊԸ տնօրեն Հայկ Հայկյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից՝ ԲՀԿ անդամ, «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ արտադրության պետ Սամվել Բարսեղյանը և ինքաառաջադրված անկուսակցական, գազալցակայանի հերթափոխի պետ Սմբատ Գասպարյանը:
Նշավանի գյուղապետի պաշտոնին հավակնում են ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված նույն համայնքի ղեկավարի օգնական Պապ Հակոբյանը և ինքնաառաջադրված անկուսակցական Մյասնիկ Հովհաննիսյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Արարատի նախկին քաղաքապետ Աբրահամ Բաբայանը մահացել է այս տարվա օգոստոսի 15-ին, իսկ Նշավանի նախկին գյուղապետ Մկրտիչ Ներսիսյանն առողջական վիճակի պատճառով հրաժարական է տվել:

За пост мэра города Арарат поборются РПА и “Процветающая Армения” 10/21/2013   11:31  |  Лента новостей
На предстоящих 10 ноября внеочередных выборах мэра города Арарат и главы сельской общины Ншаван Араратской области Армении в установленные сроки - до 18.00 20 октября - выдвинулись соответственно три и два кандидата.
Как сообщили корреспонденту информагентства “ФактИнфо” в Центральной избирательной комиссии РА, на пост мэра города Арарат претендуют директор ООО “Араратская автостоянка”, беспартийный Айк Айкян, выдвинувший свою кандидатуру от Республиканской партии Армении(РПА), член партии “Процветающая Армения”(ППА), начальник производственного цеха ЗАО “Араратцемент” Самвел Барсегян и самовыдвиженец, беспартийный Смбат Гаспарян.
На пост главы сельской общины Ншаван претендуют помощник руководителя той же общины, выдвинувший свою кандидатуру от РПА Пап Акопян и беспартийный Мясник Ованнисян, баллотирующийся в порядке самовыдвижения.
Как уже ранее сообщало информагентство, по решениям Правительства Армении от 19 сентября были досрочно приостановлены полномочия главы вышеупомянутой общины: бывший мэр города Арарат Абраам Бабаян скончался 15 августа сего года.