«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: ՀՀ քաղաքացու՝ ՀՀ ՊԵԿ նախագահի դեմ ներկայացված բողոքը ՄԻԵԴ-ի վարույթում է 10/19/2013   10:34  |  Մամուլ
Թերթը գրում է, որ Երևանի բնակիչ, հարկային նախկին տեսուչ Ռոբերտ Նիկողոսյանն օրերս գրություն է ստացել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանից այն մասին, որ նրա դիմումն ընդունվել է վարույթ: Քաղաքացին ՄԻԵԴ է դիմել 2012թ. ապրիլին, երբ ՀՀ ՊԵԿ նախագահի հրամանով ազատվել է աշխատանքից:
ՊԵԿ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ստորաբաժանման հարկային նախկին տեսուչը չի կարողացել շարունակել աշխատել անգամ այն դեպքում, երբ դատարանը նրա օգտին է վճիռ կայացրել:
Արդյունքում՝ նա դիմել է ՄԻԵԴ, որը ոչ միայն գործը վարույթ է ընդունել, այլև հարցեր է ուղարկել ՀՀ կառավարությանը:

“Айкакан Жаманак”: ЕСПЧ принял к своему производству жалобу гражданина Армении против Комитета госдоходов 10/19/2013 10:59 | Пресса
Газета пишет, что житель Еревана, бывший налоговый инспектор Роберт Никогосян на днях получил письмо от Европейского суда по правам человека. В письме отмечается, что его заявление принято к производству суда. Гражданин обратился в ЕСПЧ в апреле 2012г., когда указом председателя Комитета госдоходов был уволен с работы.
Бывший налоговый инспектор подразделения КГД административного района Канакер-Зейтун не смог вернуться на работу даже после того, как суд вынес решение в пользу него.
В итоге он обратился в ЕСПЧ, который не только принял дело к своему производству, но и обратился с вопросами к Правительству РА.