ՀՀ Նախագահը հրամանագիր է ստորագրել՝ ՀՀ շքանշանով և մեդալներով պարգևատրելու մասին 10/19/2013 16:57 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության մի շարք ծառայողներ պարգևատրվել են՝ ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ցուցաբերած արիության և անձնական խիզախության համար: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Մարտական խաչ 2-րդ աստիճանի շքանշանով հետմահու պարգևատրվել է թիվ 51191 զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի հրամանատար, կապիտան Գեորգի Գագիկի Մնացականյանը,
Արիության մեդալով՝ թիվ 51191 զորամասի ինժեներասակրավորային ծառայության պետ, կապիտան Արմեն Գևորգի Ծատուրյանը, թիվ 37082 զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Գարուշ Վեմիրի Համբարձումյանը, թիվ 51191 զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Հովհաննես Հարությունի Մուրադյանը,
Մարտական ծառայության մեդալով՝ թիվ 51191 զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի սակրավոր, շարքային Նարեկ Արարատի Հակոբյանը և թիվ 37082 զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի ավագ սակրավոր, շարքային (պայմանագրային) Էդգար Վարդանի Հարությունյանը:

Президент Армении подписал указ о награждении медалями и орденами ряда военнослужащих Минобороны РА 10/19/2013 17:22 | Лента новостей
Указом президента Армении ряд сотрудников Минобороны РА удостоились наград за мужество и личную доблесть, проявленные при выполнении служебных обязанностей. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Орденом Боевого Креста II степени награжден командир инженерно-саперной роты воинской части № 51191 Георгий Гагикович Мнацаканян (посмертно), медалью “За отвагу” награждены начальник инженерно-саперной службы воинской части №51191, капитан Армен Цатурян, командиры взвода инженерно-саперной роты воинской части № 37082 , старший лейтенант Гаруш Геворкович Амбарцумян и командир взвода инженерно-саперной роты воинской части № 51191 Ованнес Арутюнович Мурадян.
Медалью “За боевые заслуги” награжден сапер инженерно-саперной роты воинской части № 51191, рядовой Нарек Араратович Акопян и старший сапер воинской части №37082 Эдгар Варданович Арутюнян (контрактник).