Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/18/2013   14:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 17-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 12 դեպքից բացահայտվել է 7-ը, խարդախության՝ 4, յուրացման կամ վատնման՝ 2, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման և դրամանենգության 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 2 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության՝ 3 և ավազակային հարձակման՝ 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար. 6 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике раскрыто 4 случая мошенничества 10/18/2013 15:25 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 12 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения в период с17 по 18 октября, было раскрыто 7, было также раскрыто 4 случая мошенничества, 2 случая присвоения или растраты, по 1 случаю умышленного уничтожения имущества и фальшивомонетничества, а также 2 случая кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая кражи и 1 случай разбойного нападения.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 6 ДТП: 6 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.