Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/17/2013 17:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 16-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության փորձի 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 7 դեպքից բացահայտվել է 6-ը, իսկ կողոպուտի 1 և խարդախության 10 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև գողության 3 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության 1 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 12-ը ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП, 2 человека погибли 10/17/2013 18:01 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 16 по 17 октября на территории республики был зарегистрирован 1 случай попытки убийства, который был раскрыт.
Из 7 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, было раскрыто 6, было также раскрыто 10 случаев мошенничества и 1 случай грабежа.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 2 случая нанесения телесных повреждений и 1 случай убийства.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 2 человека погибли, 12 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.