Արարատի քաղաքապետի պաշտոնին արդեն երեք հավակնորդ կա 10/16/2013   16:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում նոյեմբերի 10-ին կայանալիք համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրություններին թեկնածուների առաջադրման առաջին օրը՝ հոկտեմբերի 16-ին, ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն այս պահի դրությամբ ստացել է երեք հայտ:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, առաջադրման փաստաթղթեր են ներկայացրել ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված անկուսակցական, Արտաշատի «Արարատյան ավտոկայան» ՍՊԸ տնօրեն Հայկ Հայկյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից՝ ԲՀԿ անդամ, «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ արտադրության պետ Սամվել Բարսեղյանը և ինքաառաջադրված՝  անկուսակցական,  գազալցակայանի հերթափոխի պետ
Սմբատ Գասպարյանը:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ թեկնածուների առաջադրումը տեղի կունենա մինչև հոկտեմբերի 20-ը, գրանցումը՝ հոկտեմբերի 20-ից 22ը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, ՀՀ կառավարության սեպտեմբերի 19-ի որոշումներով վաղաժամկետ դադարեցվել են այս համայնքի ղեկավարի լիազորությունները: Արարատի նախկին քաղաքապետ Աբրահամ Բաբայանը մահացել է այս տարվա օգոստոսի 15-ին:

В Армении на пост мэра города Арарат претендуют уже три кандидата 10/16/2013   16:21  |  Лента новостей
Окружная избирательная комиссия по состоянию на данный момент в среду 16 октября - в первый день выдвижения кандидатов на предстоящих 10 ноября выборах мэра города Арарат получила 3 заявки.
Как сообщили корреспонденту ИА “Фактинфо” пресс-секретарь ЦИК Армении Эрмине Арутюнян, документы о выдвижении кандидатуры представили директор ООО “Араратская автостоянка”, беспартийный Айк Айкян, выдвинувший свою кандидатуру от Республиканской партии Армении(РПА), член партии “Процветающая Армения”(ППА), начальник производственного цеха ЗАО “Араратцемент” Самвел Барсегян и самовыдвиженец, беспартийный Смбат Гаспарян.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, выдвижение кандидатов пройдет до 20 октября, регистрация – с 20 по 22 октября.
Как уже ранее сообщало информагентство, по решениям Правительства Армении от 19 сентября были досрочно приостановлены полномочия главы вышеупомянутой общины: бывший мэр города Арарат Абраам Бабаян скончался 15 августа сего года.