Ոստիկանությունը կապահովի՞ Փոստանջյանի ընտանիքի անվտանգությունը 10/15/2013   12:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ոստիկանությունում հաստատեցին տեղեկություններն այն մասին, որ Ոստիկանությունում քննարկվել է ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի դիմումը իր և իր ընտանիքի անդամների անվտանգությունն ապահովելու վերաբերյալ:
ՀՀ ոստիկանության հասարկայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց. «ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հանդիպել է Ոստիկանության տարբեր ծառայությունների ղեկավարների հետ, նրանց հետ քննարկել է խնդիրը և ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն»:
Թե ինչ պայմանավորվածության մասին է խոսքը, մեր զրուցակիցը հրաժարվեց մեկնաբանել:
Հիշեցնենք, Զարուհի Փոստանջյանը օրեր առաջ նամակով դիմել էր ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին` խնդրելով անհապաղ միջոցառումներ ձեռնարկել իր և իր ընտանիքի անդամների` ամուսնու, դուստրերի, ծնողների ու եղբոր անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Արդյո՞ք Ոստիկանության ղեկավարության հետ ձեռք բերված «պայմանավորվածությունը» վերաբերում է Զ.Փոստանջյանի և նրա հարազատների անվտանգության ապահովմանը, Ոստիկանությունում առայժմ չեն հստակեցնում:

Полиция обеспечит безопасность семьи оппозиционного депутата З. Постанджян? 10/15/2013   12:39  |  Лента новостей
В Полиции подтвердили информацию о том, что в Полиции Армении рассматривалось заявление оппозиционного депутата Заруи Постанджян об обеспечении ее безопасности, а также безопасности ее семьи.
Сотрудник управления информации и по связям с общественностью Полиции РА Армен Малхасян в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” заявил, что “депутат НС Заруи Постанджян встретилась с руководителями различных подразделений Полиции, провела с ними обсуждения, по итогам которых была достигнута договоренность ”.
О какой именно договоренности идет речь, наш собеседник отказался комментировать.
Напомним, несколько дней назад Заруи Постанджян обратилась к главе Полиции Армении Владимиру Гаспаряну с просьбой незамедлительно предпринять меры по обеспечению ее безопасности, а также безопасности ее семьи.