Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/14/2013 17:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 11-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության և սպանության փորձի 1-ական դեպք, որոնք բացահայտվել են:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 34 դեպքից բացահայտվել է 30-ը, իսկ խարդախության 9 և խուլիգանության 3 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 6 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 6, գողության և խարդախության 1-ական դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 36 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 50-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 36 ДТП 10/14/2013   18:03  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 11 по 14 октября на территории республики было зарегистрировано по 1 случаю убийства и попытки убийства.
Из 34 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, было раскрыто 30, было также раскрыто 9 случаев мошенничества и 3 случая хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 6 случаев нанесения телесных повреждений, а также по 1 случаю кражи и мошенничества.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 36 ДТП: 2 человека погибли, 50 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.