Ոստիկանի կողմից երթևեկության կանոնները խախտելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ 10/14/2013 10:49 | Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔՕ 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Սյունիքի մարզի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործը:
Հատուկ քննչական ծառայությունը տեղեկացնում է՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ «ՎԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ՝ «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ սպայական վաշտի 2-րդ սպայական դասակի ճանապարհապարեկային ծառայության տեսուչ Արման Ավետիսյանի կողմից 2013թ. սեպտեմբերի 08-ին` ժամը 21-ի սահմաններում, նշված ավտոմեքենայով Կապան քաղաքի Գործարանային փողոցի «Մարիլա» ՍՊ ընկերության դիմաց վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ ուղևոր Ս.Ն.-ն ստացել է մարմնական վնասվածքներ, իսկ վարորդ Ա. Ավետիսյանը մահացել է:

Специальная следственная служба Армения займется расследованием дела о нарушении правил дорожного движения инспектором ДПС 10/14/2013 11:34 | Криминальная хроника
Специальная следственная служба приняла к своему производству уголовное дело, возбужденное по ч. 2ст. 242 УК РА в следственном отделе Сюникской области Главного следственного управления Полиции Армении.
ССС Армении сообщает, что следствием установлено, что в связи с аварией, имевшей место 8 сентября 2013г. около 21.00 на улице Горцаранаин в городе Капан, напротив ООО “Марила”с участием водителя автомобиля марки “ВАЗ”- инспектора дорожно-патрульной службы ДП РА Армана Аветисяна, пассажир С.Н. получил телесные повреждения, а водитель А. Аветисян скончался.