Վթարի ենթարկված բեռնատար ավտոմեքենայում 20 զինվոր է եղել 10/14/2013 14:12 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի հետևանքով վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր, սակայն, ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը. «Զինվորները լավ են և նրանց վիճակը կայուն է»:
Նշենք, որ վթարի ենթարկված բեռնատար ավտոմեքենայում եղել է 20 զինծառայող, սակայն նրանցից 2-ը՝ զինծառայողներ Գագիկ Ապատյանը և Հունան Շահբազյանը, վթարից ժամեր անց տեղափոխել են Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալ, իսկ զինծառայող Գևորգ Սեյրանյանն ավելի ուշ տեղափոխվել էր Վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի ինստիտուտ:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 9:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով ժամը 13:30-ի սահմանում զինվորական հոսպիտալում մահացել է ժամկետային զինծառայող, 1993 թ. ծնված Ժակ Գևորգի Գալստյանը:

В попавшем в НКР в ДТП грузовике находились 20 военнослужащих 10/14/2013   15:14  |  Актуальная тема
Состояние здоровья военнослужащих, пострадавших в результате ДТП, произошедшего 11 октября на охраняемом участке в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в восточном направлении, медики оценивают как стабильно тяжелое. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Отметим, что  в попавшем в аварию грузовике находилось 20 военнослужащих. Двое из них – военнослужащие Гагик Апатян и Унан Шахбазян по прошествии нескольких часов были перевезены в Центральный клинический госпиталь, а военнослужащий Геворк Сейранян позже был доставлен в Институт травматологии и ортопедии.
Напомним, 11 октября, около 09.30 октября на охраняемом участке в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в восточном направлении, произошло ДТП. В результате аварии военнослужащий срочной службы Жак Геворкович Галстян 1993 г.р.. в 13.30 скончался в военном госпитале.