Համաներման կիրառմամբ 505 դատապարտյալ ազատ է արձակվել 10/14/2013 12:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 3-ի «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» որոշման համաձայն՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներից ս.թ. հոկտեմբերի 11-ին, ժամը 19:00-ի դրությամբ, ազատ է արձակվել 43 դատապարտյալ:
Մասնավորապես. «Նուբարաշեն» ՔԿՀ –ից՝ 4, «Էրեբունի» ՔԿՀ – ից՝ 26, «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ – ից՝ 6 «Կոշ» և «Հրազդան» ՔԿՀ– ներից՝ 2-ական, «Արթիկ», «Վանաձոր» և «Աբովյան» ՔԿՀ –ներից՝ 1-ական դատապարտյալ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից՝ ընդհանուր առմամբ, համաներման կիրառմամբ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ է արձակվել 505 դատապարտյալ:

В Армении на свободу по амнистии вышли 505 осужденных 10/14/2013 12:52 | Лента новостей
В соответствии с решением Национального Собрания от 3 октября“Об объявлении амнистии в связи с 22-ой годовщиной провозглашения независимости Республики Армения”, накануне по состоянию на 19.00 11 октября из уголовно-исполнительных учреждений Минюста РА вышли на свободу 43 осужденных.
Из УИУ "Нубарашен" – 4 заключенных, из УИУ "Эребуни" - 26, из УИУ “Больница для заключенных”- 6, из УИУ "Кош" -2, из УИУ “Раздан”-2, из УИУ "Артик" - 1, из УИУ "Ванадзор" – 1, из УИУ ”Абовян" - 1.
Как сообщает отдел по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления МЮ РА, из уголовно-исполнительных учреждений были освобождены по амнистии 505 осужденных.