Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտովթար. ԻԻՀ քաղաքացին տեղափոխվել է հիվանդանոց 10/13/2013   23:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 17:13-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 166-րդ կիլոմետրում՝ Սարավան գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել պատահար:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ պարզվել է, որ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում, 1968թ. ծնված Մասուդ Նեոալիի Միլհադիի վարած «Շկոդա» մակնիշի EMVM 48447B297-10 պետհամարանիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի եր­թևե­կելի հատվածից և շրջվել հարակից ձորակը, ինչից ուղևոր Իրանի Իսլամական Հանրապետու­թյան քաղաքացի` 1973թ. ծնված Արասալի Գորգիչ Մովդամ Կոլմոհամեդին տարբեր մարմնա­կան վնասվածքներով տեղափոխվել է Վայքի բժշկական կենտրոն:

В ДТП на трассе Ереван-Мегри пострадал гражданин Ирана 10/14/2013   10:45  |  Актуальная тема
13 октября поступил сигнал о том, что на 166-м километре автотрассы Ереван –Мегри, близ села Сараван произошло ДТП.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА, было установлено, что при пока не выясненных обстоятельствах автомобиль марки “Шкода” с госномером EMVM 48447B297-10, за рулем которого находился Масуд Нерали Милгади, съехал с проезжей части дороги, перевернулся и скатился в овраг. В результате аварии гражданин Ирана Арасали Горгич Мовдам, 1973 г.р. с телесными повреждениями разной степени тяжести был доставлен в медцентр Вайка.