Ֆրանսիացի չորս էկզորցիստներ ազատազրկամն դատապարտվեցին 10/12/2013   14:59  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիայում դատարանը չորս էկզորցիստների, ովքեր 19-ամյա աղջկանից փորձել են վանել սատանային, դատապարտել է ազատազրկման: Այս մասին տեղեկացնում է  AFP-ն:
Դատարանը հաստատված է համարել, որ 2011թ. մայիսին ամբաստանյալները, որոնցից երեք տղամարդիկ են, մեկը՝ կին, առևանգել են մի աղջկա, ով եղել է հանցագորներից մեկի նախկին հարսնացուն, ծեծել են,  նրան կապել են խաչին և մեկ շաբաթ թողել այդպես գետնին ընկած: Նրանց խոսքերով՝ իրենց զոհի վարքագիծը կասկածելի է թվացել:
Ամբաստանյալները մեղավոր են ճանաչվել՝ բռնություն գործադրելու և առևանգման մեջ և դատապարտվել ազատազրկման՝ 3-6 տարի ժամկետով:

Четверо экзорцистов во Франции приговорены к тюремному заключению 10/12/2013   16:52  |  Международные новости
Суд во Франции приговорил четырех экзорцистов, изгонявших дьявола из 19-летней девушки, к тюремному заключению, сообщает AFP.
Суд установил, что в мае 2011 года трое мужчин и одна женщина похитили девушку (бывшую невесту одного из преступников), избили, привязали к кресту и оставили ее в таком виде на полу на неделю. По их словам, поведение жертвы показалось им подозрительным.
Подсудимые признаны виновными в насилии и похищении человека и приговорены к срокам от трех до шести лет тюрьмы. В свою очередь, сторона обвинения просила приговорить всех к 12 годам лишения свободы, передает “Газета.ру”.