Տեղի ունեցավ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի չորրորդ նիստը 10/11/2013   18:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 11-ին տեղի ունեցավ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի չորրորդ նիստը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ արդարադատության նախարարության տրամադրած հաղորդագրությունից:
«Իշխանությունների բաժանում և հավասարակշռում. առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր այլընտրանքները` միջազգային զարգացումների միտումների հաշվառմամբ»  հայեցակարգային հիմնախնդրի վերաբերյալ զեկույցով հանդես եկավ հանձնաժողովի անդամ Վարդան Պողոսյանը:
Հանձնաժողովի անդամների կողմից քննարկվեց վերոնշյալ հիմնախնդրի հայեցակարգային մոտեցումները:
Քննարկվեցին և հաստատվեցին նաև հանձնաժողովի և քարտուղարության աշխատակարգը և հանձնաժողովի աշխատանքային պլանը:

Состоялось четвертое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам - Минюст Армении 10/11/2013   18:46  |  Лента новостей
Сегодня , 11 октября, состоялось четвертое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам.
Как передает пресс-служба Министерства юстиции Армении, с докладом на концептуальную тему “Разделение и балансирование власти: насущные проблемы, возможные альтернативные пути их решения с учетом тенденций международных развитий” выступил член Комиссии Вардан Погосян.
Члены Комиссии обсудили концептуальные подходы к вышеотмеченной проблеме.
В ходе заседания был утвержден также регламент Комиссии и секретариата, а также рабочий план Комиссии.