Օպերլիազորներն ազատ արձակվեցին դատարանի դահլիճից 10/11/2013   14:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանությունում խոշտանգումների վերաբերյալ գործով ամբաստանյալներ, Երևանի վարչության Կենտրոնականի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազորներ Խաչիկ Բախբուդարյանը և Արտակ Բարսեղյանը դատապարտվեցին 3 տարվա ազատազրկման՝   նույնքան ժամանակով զրկվելով որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու իրավունքից:   Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ,այսօր հրապարկված դատավճռով նրանք մեղավոր ճանաչվեցին ՀՀ քր.օր.-ի  309-րդ հոդվածի 2-րդ  մասով և 314-րդ  հոդվածով՝  պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը՝ մասնավորապես, խոշտանգումներ,   և պաշտոնեական կեղծիք կատարելը:Դատարանը՝   միաժամանակ     կիրառելով համաներման մասին վերջերս ընդունված որոշումը, ամբաստանյալներին ազատեց հիմնական պատիժը՝ ազատազրկումը,  կրելուց, և նրանք ազատ արձակվեցին դատարանի դահլիճից:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ամբաստանյալների պաշտպան, փաստաբան Լիպարիտ Սիմոնյանը հնարավոր համարեց դատավճռի բողոքարկումը վերաքննիչ դատարան:
Հիշեցնենք, որ ամբաստանյալների պաշտպաններ Լիպարիտ Սիմոնյանն ու Արայիկ Ալվանդյանը, պաշտպանական ճառում գտել էին, որ մեղադրանքն ապացուցված չէ, ամբաստանյալների գործողություններում բացակայում է հանցակազմը, ուստի պետք է կայացվի արդարացման դատավճիռ, իսկ մեղադրող կողմը՝ հակառակը, գտել էր, որ մեղադրանքը հինավորված է և միջնորդել էր ամբաստանյալներին դատապարտել 4-ական տարվա ազատազրկման՝ 2 տարով զրկելով  որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու իրավունքից:
13:01 11/10/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇուտով կհրապարակվի օպերլիազորների գործով դատական ակտը
13:55 08/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ Օպերլիազորների գործով տեղի կունենա մեղադրողի փոփոխություն
10:07 31/08/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Կենտրոնականի բաժնի օպերլիազորներին մեղադրողը միջնորդել է ազատազրկել 4 տարի ժամկետով
16:21 23/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպան. ՀՀ ոստիկանապետը խախտել է անմեղության կանխավարկածի սկզբունքը
19:24 07/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲռնությունների մեջ մեղադրվող օպերլիազորների գործով դատաքննությունն ավարտվեց
14:36 07/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերլիազորների գործով նոր մեղադրող դատախազ է ներգրավվել
15:19 13/07/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՕպերլիազորների գործով նշանակվեց դատաբժշկական լրացուցիչ փորձաքննություն
19:47 01/07/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության աշխատակիցը հերքում է համասեռամոլին ոստիկանության բաժին «բերելը»

Опера угрозыска Центрального управления Еревана освобождены из-под стражи в зале суда по амнистии 10/11/2013   15:04  |  Актуальная тема
Обвиняемые в учинении пыток над задержанным оперуполномоченные отделения угрозыска Центрального управления г. Ереван, Хачик Бахбударян и Артак Барсегян приговорены к трем годам лишения свободы с лишением право занимать определенные должности сроком на три года.
Ереванский суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Манацакана Мартиросяна огласил сегодня приговор оперуполномоченным, согласно которому они были признаны виновными по обоснованному добытыми в ходе предварительного следствия и исследованными в ходе судебного разбирательства доказательствами обвинению в совершении деяния, предусмотренного ч. 2 ст. 309 и ст. 314 УК РА, а именно: в превышении служебных полномочий, в частности, учинении пыток, и совершении служебного подлога.
Суд в то же время, применив решение об амнистии, освободил подсудимых от отбывания основного наказания, и они были освобождены в зале суда.
В беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” защитник подсудимых, адвокат Липарит Симонян счел возможным обжалование приговора в Апелляционном суде.
Напомним, защитники подсудимых Липарит Симонян и Араик Алвандян в своей защитительной речи заявили, что обвинение не доказано, в действиях подсудимых отсутствует состав преступления, посему должен быть вынесен оправдательный приговор, а сторона обвинения сочла, что обоснованным обвинение и ходатайствовала приговорить к 4 годам лишения свободы с лишением права занимать определенные должности сроком на два года.
13:31 11/10/2013  |  Актуальная темаЕреванский суд вскоре огласит судебный акт по делу оперов угрозыска, обвиняемых в учинении пыток над задержанным
14:46 08/10/2013  |  Лента новостей В Ереване в деле оперов угрозыска, обвиняемых в “выбивании” признательных показаний, появится новый прокурор