Համաներման կիրառմամբ՝ այսօր ազատ է արձակվել 70 դատապարտյալ 10/10/2013 22:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 3-ի «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» որոշման համաձայն՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներից այսօր՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, ազատ է արձակվել 70 դատապարտյալ:
Մասնավորապես. «Արթիկ» ՔԿՀ - 1, «Էրեբունի» ՔԿՀ –ից՝ 44, «Կոշ» ՔԿՀ –ից՝ 5, «Վարդաշեն» ՔԿՀ –ից՝ 6, «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ – ից՝ 4, «Սևան» ՔԿՀ –ից՝ 2, «Աբովյան» ՔԿՀ – ից՝ 5, (կին դատապարտյալ), «Հրազդան» ՔԿՀ -ից՝ 3 դատապարտյալ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից՝ համաներման կիրառման 3 օրերին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ են արձակվել 462 դատապարտյալ:

В Армении за минувшие сутки на свободу по амнистии вышли 70 осужденных 10/11/2013 09:06 | Лента новостей
В соответствии с решением Национального Собрания от 3 октября“Об объявлении амнистии в связи с 22-ой годовщиной провозглашения независимости Республики Армения”, накануне по состоянию на 21.00 из уголовно-исполнительных учреждений Минюста РА вышли на свободу 70 осужденных.
Из УИУ "Артик" - 1, из УИУ "Эребуни" - 44, из УИУ "Кош" -5, из УИУ "Вардашен" – 6, УИУ “Больница для заключенных” – 4, УИУ “Севан” – 2, УИУ “Абовян” – 5(женщины-заключенные), УИУ “Раздан” -3.
Как сообщает отдел по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления МЮ РА, за минувшие три дня были освобождены по амнистии 462 осужденных.