Համաներման կիրառմամբ 2 օրվա ընթացքում ազատ է արձակվել 392 դատապարտյալ 10/09/2013 21:52 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովիч հոկտեմբերի 3-ի «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» որոշման համաձայն՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներից այսօրч ժամը 21:00-ի դրությամբ, ազատ են արձակվել 114 դատապարտյալ:
Մասնավորապես` «Նուբարաշեն» ՔԿՀ - ից 7, «Արթիկ» և «Վանաձոր» ՔԿՀ- ներից՝ 2-ական, «Էրեբունի» ՔԿՀ - ից՝ 56, «Կոշ» ՔԿՀ - ից՝ 44, «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից՝ 3 դատապարտյալ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից՝ հոկտեմբերի 8-ին և 9-ին համաներման կիրառմամբ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ են արձակվել 392 դատապարտյալ:

В Армении за минувшие два дня на свободу по амнистии вышли 392 осужденных 10/10/2013 08:49 | Актуальная тема
В соответствии с решением Национального Собрания от 3 октября“Об объявлении амнистии в связи с 22-ой годовщиной провозглашения независимости Республики Армения”, накануне по состоянию на 21.00 из уголовно-исполнительных учреждений Минюста РА вышли на свободу 114 осужденных.
Из УИУ "Нубарашен" – 7 заключенных, из УИУ "Артик" - 2, из УИУ "Ванадзор" - 2, из УИУ "Эребуни" - 56, из УИУ "Кош" -44, из УИУ "Вардашен" - 3.
Как сообщает отдел по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления МЮ РА, 8 и 9 октября были освобождены по амнистии 392 осужденных.