Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին 10/08/2013   11:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-11-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում, որտեղ կմասնակցի Անկախ պետությունների համագործակցության միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ԱԺ փոխնախագահի աշխատակազմից, այցի շրջանակում նախատեսվում է Է.Շարմազանովի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեքսեյ Սերգեեւի հանդիպումը Տավրիկյան պալատում:
Հոկտեմբերի 11-ին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 110-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:

Эдуард Шармазанов отбудет в Петербург для участия в заседании Межпарламентской Ассамблеи стран СНГ 10/08/2013   11:21  |  Лента новостей
Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов 8-11 октября будет находиться с рабочим визитом в Санкт-Петербурге, где примет участие в работе заседания постоянной комиссии Межпарламентской Ассамблеи государств-участников СНГ по вопросам обороны и безопасности.
Как сообщили “Фактинфо” в аппарате вице-спикера НС РА, в рамках визита планируется встреча Э. Шармазанова с генеральным секретарем совета МПА СНГ Алексеем Сергеевым, которая пройдет в Таврическом дворце.
11 октября вице-спикер Эдуард Шармазанов примет участие в мероприятии, посвященном 110-летию выдающегося армянского композитора Арама Хачатуряна.