Ոստիկան Էդգար Վարագյանը մեղադրվում է ավազակային հարձակում գործելու եւ բռնաբարելու մեջ 10/07/2013   11:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔՕ 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերով, 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 4-րդ, 6-րդ կետերով, 138-րդ և 235-րդ հոդվածների 1-ին մասերով ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի Կենտրոնի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2013 թվականի սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ոստիկանության շտաբի ոստիկան Էդգար Վարագյանը դանակի և ատրճանակի գործադրմամբ ավազակային հարձակում է կատարել Ք. Բ.-ի և նրա 13-ամյա դստեր` անչափահաս Է. Ս.-ի վրա ու հափշտակել 186.000 ՀՀ դրամ, 100 ԱՄՆ դոլար, ոսկյա զարդեր և հեռուստացույց: Դրանից հետո ոստիկանության աշխատակիցն առևանգել է նրանց, ավտոմեքենայով տեղափոխել ամայի տարածք, որտեղ բռնաբարել է Ք.Բ.-ին:
ԻՆչպես տեղեկացնում են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից, ոստիկանության աշխատակից Էդգար Վարագյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Ի դեպ, հատուկ քննչական ծառայության հաղորդագրության մեջ որեւէ խոսք չկա ոստիկանին առաջադրված մեղադրանքի մասին, սակայն դատելով խափանման միջոց ընտրված լինելու մասին տեղեկությունից, մեղադրանք առաջադրվել է։

Сотрудник Полиции Армении обвиняется в разбойном нападении и изнасиловании 10/07/2013 11:47 | Актуальная тема
К производству Специальной следственной службы Армении принято уголовное дело, возбужденное в Центральном следственном отделе города Ереван по пп. 3 и 4 ч. 2 ст. 175, пп. 3,4 и 6 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 138 и ст. 235.
Следствием установлено, что 22 сентября 2013г. сотрудник штаба Полиции РА Эдгар Варагян с применением ножа и пистолета совершил нападение на К.Б. и ее 13-летнюю дочь, несовершеннолетнюю Э.С., и украл 186.000 драмов, 100 долларов, золотые украшения и телевизор, после чего сотрудник полиции похитил их, увез на машине в безлюдное местечко, где изнасиловал К.Б.
Как сообщает в Специальной следственной службе РА, в отношении сотрудника полиции Эдгара Варагяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В сообщении ССС нет ни слова о предъявленном полицейскому обвинении, однако, исходя из информации об избрании в отношении него меры пресечения, против него выдвинуто обвинение.