Իրանը հայտարարել է դիվերսիան խափանելու մասին 10/06/2013 23:28 | Միջազգային լրահոս
Իրանում ձերբակալել են 4 հոգու` միջուկային օբյեկտում դիվերսիա նախապատրաստելու կասկածանքով: Այս մասին հոկտեմբերի 6-ին հաղորդել է France-Presse գործակալությունը` հղում կատարելով ԻԻՀ-ի ատոմային էներգիայի գործակալության ղեկավար Ալի Ակբար Սալեխիին:
Նրա խոսքերով, կասկածյալները հարցաքննվում են: Սալեխին չի հայտնել կասկածյալների անունները եւ թե երբ են նրանք ձերբակալվել: Տեղեկություններ չեն տրամադրվում նաեւ նախապատրաստվող դիվերսիայի բնույթի մասին եւ թե որ հաստատությունում այն պետք է տեղի ունենար:
Սալեխին տեղեկացրել է, որ որոշ ժամանակ առաջ կազմակերպության ղեկավարությանը կասկածելի է թվացել միջուկային տվյալ օբյեկտի մի քանի աշխատակիցների վարքագիծը: Ստուգումների արդյունքում պարզվել էր, որ նրանք ծրագրում են դիվերսիա:

Иран сообщил о предотвращении диверсии на ядерном объекте 10/07/2013   09:34  |  Международные новости
В Иране арестовали четырех подозреваемых в подготовке диверсии на ядерном объекте. Об этом в воскресенье, 6 октября, сообщает Agence France-Presse со ссылкой на главу Организации по атомной энергии Ирана Али Акбара Салехи.
По его словам, сейчас задержанных допрашивают. Салехи не назвал их имена и не уточнил дату задержания. Какой-либо информации о сути диверсии и объекте, на котором ее готовили, в сообщении также не приводится.
Салехи пояснил, что некоторое время назад представителям организации показались подозрительными действия нескольких сотрудников ядерного объекта. В ходе проверки удалось выяснить, что те планируют на нем некую диверсию, передает “Лента.ру”.