Արարատ քաղաքում և Նշավան գյուղում համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրությունները՝ նոյեմբերի 10-ին 10/05/2013   11:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 10-ին Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում և Նշավան գյուղում տեղի կունենան համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրություններ:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ թեկնածուների առաջադրումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 16-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում, գրանցումը՝ հոկտեմբերի 20-ից 22ը:
ՀՀ կառավարության սեպտեմբերի 19-ի որոշումներով վաղաժամկետ դադարեցվել են այս համայնքների ղեկավարների լիազորությունները:
Արարատի նախկին քաղաքապետ Աբրահամ Բաբայանը մահացել է այս տարվա օգոստոսի 15-ին, իսկ  Նշավանի նախկին գյուղապետ Մկրտիչ Ներսիսյանը հրաժարական է տվել՝  առողջական վիճակի պատճառով:
12 150 ընտրող ունեցող Արարատում նոյեմբերի 10-ի արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման համար կառավարությունը որոշել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին  հատկացնել 3 մլն 942 հազար 297,5 դրամ, իսկ ոստիկանությանը՝ 1 մլն 247 հազար 197,5 դրամ։
1 533 ընտրող Նշավան գյուղում ընտրությունների համար ԿԸՀ-ին հատկացվել է 793 հազար 570 դրամ, իսկ ոստիկանությանը՝  5 հազար 978,7 դրամ։

Внеочередные выборы мэра города Арарат и главы сельской общины Ншаван пройдут 10 ноября 10/05/2013   13:04  |  Лента новостей
10 ноября в городе Арарат и селе Ншаван Араратской области Армении пройдут внеочередные выборы руководителей общин.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, выдвижение кандидатов состоится в период с 16 по 20 октября, а регистрация – с 20 по 22 октября.
По решениям Правительства Армении от 19 сентября были досрочно приостановлены полномочия глав вышеупомянутых общин.
Бывший мэр города Арарат Абраам Бабаян скончался 15 августа сего года, а экс-глава сельской общины Ншаван Мкртыч Нерсисян ушел в отставку по состоянию здоровья.
Правительство для подготовки и проведения предстоящих 10 ноября выборов в насчитывающем 12 150 избирателей городе Арарат приняло решение выделить Центральной избирательной комиссии 3 млн. 942 тыс. 297,5 драмов, а Полиции РА – 1 млн. 247 тыс. 197.5 драмов.
Для подготовки и проведения выборов в селе Ншаван, насчитывающем 1 533 избирателей, ЦИК Армении было выделено 793 тыс. 570 драмов, а Полиции РА – 5 тыс. 978,7 драмов.