Խոստացել է երիտասարդ ընտանիքին բնակարան ձեռք բերել,բայց «գցել» է 10/05/2013   16:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ  Գեղարքունիքի մարզի  Սեմյոնովկա  գյուղի բնակիչ, նախկինում դատված Սվետլանա Մանջոյանին  առաջադրված մեղադրանքի համաձայն, նա 2010 թվականի հունիս ամսին ծանոթացել է Մհեր Մադաթյանի հետ, նրան ներկայացել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատող: Ապա  հավաստիացնելով նրան, որ  արտասահմանյան մի կազմակերպություն աջակցում է երիտասարդ ընտանիքներին բնակարան ձեռք բերելու հարցում՝ այդ պատրվակով` Մ.Մադաթյանից  խաբեությամբ ու վստահությունը չարաշահելու եղանակով պահանջել և մաս-մաս ստացել է նրա առանձնապես խոշոր չափերով գույքը` 3.704.100 ՀՀ դրամին համարժեք 10.000 ԱՄՆ դոլար գումարը:
Սվետլանա  Մանջոյանին մեղադրանք է առաջադրվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ  հոդվածի 3-րդ մասի առաջին կետով՝ առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն, նրա նկատմամբ  խափանման միջոց է ընտրվելու կալանավորումը:
Գործն ընդունվել է  Երևանի  Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վազգեն  Ռշտունու վարույթ:

Жительница села Семеновка Гегаркуникской области Армении “кинула” молодую семью на крупную сумму денег под предлогом покупки доступного жилья 10/05/2013   17:17  |  Лента новостей
Согласно предъявленному жительнице села Семеновка Гегакуникской области Армении, ранее судимой Светлане Манджоян обвинению, последняя в июне 2010г. познакомилась с Мгером Мадатяном, представившись ему работником Мэрии Еревана. Заверив его в том, что одна из зарубежных организаций содействует молодым семьям в вопросе приобретении жилья под этим предлогом, путем обмана и злоупотребления доверием потребовала от М. Мадатяна и по частям заполучила его имущество в особо крупном размере - $10 тыс (3.704.100 драмов).
Светлане Манджоян предъявлено обвинение по п. 1 ч. 3 ст. 178 УК РА (“мошенничество в особо крупном размере”). В отношении нее избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Дело принято к производству судьи суда общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давидташен г. Ереван Вазгена Рштуни.